Dziki - WKK // Zapowiedź meczu

01/08/2021

Już jutro na "Koło" zawita zajmujące aktualnie trzecie miejsce w tabeli Suzuki 1 Liga wrocławskie WKK. To jedna z najmocniejszych ekip tegorocznych rozgrywek, w której szeregach znajdziemy m.in. MVP ubiegłego sezonu - Piotra Niedźwiedzkiego. Zarówno goście, jak i Dziki wygrali cztery z ostatnich pięciu spotkań, a pierwszy mecz tych ekip uznawany jest za jedno z najlepszych spotkań tego sezonu. Przypomnijmy, że po zaciętym i ofensywnym meczu, Dziki wygrały we Wrocławiu 105 do 98.

Naszym najlepszym strzelcem był wtedy Piotr Pamuła, który rzucił rywalowi 20 punktów. We wrocławskiej druzynie najlepiej zaprezentował się wówczas Piotr Niedźwiedzki, który zapisał na swoim koncie 28 punktów i 9 zbiórek.

Ten mecz będzie poważnym sprawdzianem dla naszych podkoszowych, którzy w ostatnich spotkaniach prezentują się coraz lepiej. Zobaczymy jak wypadną w starciu z duetem Niedźwiedzki - Kiwilsza, który jest jednym z najsilniejszych zestawów podkoszowych w Suzuki 1 Liga.

Obie drużyny mają jasny cel - wygrana. Zajmujące szóste miejsce Dziki walczą zaciekle o awans do fazy playoff, a wrocławianie będą chcieli odegrać się za porażkę z drugiej kolejki i zbliżyć do prowadzących ekip ze Słupska i Wałbrzycha.

WKK Wrocław
Miejsce: 3
Bilans: 13-3
Dom: 5-2
Wyjazd: 8-1

SKŁAD:
Michał Jędrzejewski, Szymon Kiwilsza, Piotr Niedźwiedzki, Jakub Koelner, Fryderyk Matusiak, Jakub Patoka,  Tomasz Prostak, Dominik Rutkowski,  Michał Sitnik, Łukasz Uberna, Maksymilian Wilczek, Łukasz Woźniakiewicz, Mateusz Żebrok

Trenerzy: Tomasz Niedbalski, Sebastian Potoczny, Łukasz Dziergowski

Dziki Warszawa
Bilans: 9-7
Dom: 7-2
Wyjazd: 2-5

Skład:
Michał Wojtyński, Patryk Gospodarek, Patryk Nowerski, Michał Kucharski, Mateusz Zozuń, Paweł Krefft, Piotr Pamuła, Krystian Koźluk, Karol Dębski, Damian Tokarski, Grzegorz Grochowski, Marcin Marchoff, Jan Piliszczuk

Trener: Paweł Turkiewicz

Termin meczu: sobota 9 stycznia, g. 18:00