Dziki Warszawa - Elektrobud-Investment ZB Pruszków // Zapowiedź meczu

01/19/2021

Już jutro spotkanie, które w normalnej sytuacji elektryzowałoby fanów mazowieckiego basketu i ściągnęło tłumy na trybuny Hali Koło. Do Warszawy przyjeżdża zespół
Elektrobud-Investment ZB Pruszków!
Niestety, o kibicach na trybunach możemy co najwyżej pomarzyć. Tym niemniej, na pewno czeka nas ciekawe i zacięte spotkanie, które będziemy mogli obejrzeć online.
Dla Dzików będzie to okazja do zrewanżowania się za przegrany mecz z pierwszej rundy, który był popisem strzeleckim Romana Janika (32pkt). W środę najprawdopodobniej Romka zabraknie w szeregach ekipy z Pruszkowa, ale zespół ten już kilkukrotnie pokazał, że świetnie sobie radzi i bez swojego lidera.
W ekipie Dzików na parkiet nie wybiegną Patryk Nowerski oraz Piotr Pamuła, którego nie zobaczymy już do końca sezonu. Obaj zawodnicy doznali urazów podczas spotkania w Słupsku.
Zespół z Pruszkowa notuje ostatnio doskonałą passę - podopieczni Andrzeja Kierlewicza wygrali siedem spotkań z rzędu i z pewnością dołożą wszelkich starań, by przedłużyć tę serię o kolejne zwycięstwo. Dodatkowym smaczkiem niech będzie fakt, że serię tę zapoczątkowało właśnie grudniowe zwycięstwo nad Dzikami.
Dlatego też, o motywację obu zespołów możemy być spokojni. Wygrana w derbach zawsze cieszy podwójnie, a jeszcze bardziej, gdy pokonasz sąsiada z tabeli.
 

ELEKTROBUD - INVESTMENT ZB PRUSZKÓW

Bilans 10 - 8

Dom 6 - 3

Wyjazd 4 - 5

SKŁAD

Maciej Czemerys, Kamil Czosnowski, Filip Drewniak, Fryderyk Dalkowski, Roman Janik, Michał Kierlewicz, Jakub Pawlak, Bartosz Proczek, January Sobczak, Adrian Suliński, Mateusz Szwed, Krystian Tyszka

TRENER

Andrzej Kierlewicz

 

DZIKI WARSZAWA

Bilans 10 - 8

Dom 8 - 2

Wyjazd 2 - 6

SKŁAD

Michał Wojtyński, Karol Dębski, Mateusz Zozuń, Damian Tokarski, Krystian Koźluk, Michał Kucharski, Paweł Krefft, Marcin Marchoff, Patryk Gospodarek, Grzegorz Grochowski, Jan Piliszczuk, Mateusz Jarmakowicz

TRENERZY

Paweł Turkiewicz, Rafał Piesio, Paweł Krótki, Agnieszka Kiełpińska