Udany rewanż z Rosą Radom

12/23/2018

No dobrze, spróbujmy podsumować ostatnie spotkanie 2018 roku. Wyrównana pierwsza połowa, z delikatnym wskazaniem na Dziki. Dużo efektownych akcji z obu stron. Wysoka skuteczność rzutowa obu zespołów i przewaga pod koszem po stronie Dzików.
Trzecia kwarta zdecydowanie na naszą korzyść - dogrywanie piłki pod kosz i wykorzystywanie swoich przewag. Do tego konsekwentna gra w obronie. Na ostatnią kwartę wychodzimy z 9-cio punktowym prowadzeniem. I tu zaczynają się schody. Dziki grające ograniczoną rotacją z każdą minutą tracą siły. Zawodnicy z Radomia wychodzą na prowadzenie na kilka minut przed końcem spotkania. Wtedy do akcji wkracza Kacper Wierzgała, który celnym rzutem za trzy punkty umożliwia Dzikom powrót do gry. W ostatniej akcji Dzików piłka trafia do Krzysztofa Szemiety, który odpala swoją piątą w tym meczu celną trójkę i wyprowadza nas na dwupunktowe prowadzenie. Rosa ma jeszcze piłkę, ale nie jest w stanie przeprowadzić skutecznej akcji. Wygrywamy po dramatycznym meczu i zapisujemy na swoim koncie bardzo ważne dwa punkty.

Świetne spotkanie rozegrał prowadzący grę Dzików Rafał Holnicki-Szulc, który zanotował triple double. Skuteczny jak zwykle był Karol Dębski (23 pkt. 7 zb.), 18 punktów dołożył Krzysiek Szemieta (5 na 10 za trzy), a 16 punktów zdobył Wojtek Glabas.