Dziki Warszawa zwyciężają na inaugurację sezonu

09/27/2020

W sobotę 26 września w stolicy zainaugurowano rozgrywki Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Drużyna Dziki Warszawa pokonała zespół TS Wisła Chemart Kraków 84:62. Piotr Pamuła najlepiej punktującym w zespole gospodarzy.

Pierwszy mecz sezonu 2020/2021 warszawska drużyna rozegrała na własnym boisku – w Hali Koło na Woli. Początek spotkania był dość nerwowy. Goście z Krakowa trafiali z dystansu, a stołeczna ekipa nie mogła znaleźć swojego rytmu gry. Na przerwę Dziki zeszły z 6-punktową stratą. W drugiej połowie zespół zaprezentował zupełnie inną grę – zawodnicy postawili na obronę, a przeciwnicy gubili punkty. Ostatnia kwarta to już koncert Dzików - wygrali ją 23 do 4, a cały mecz ostatecznie 84 do 62.

To bardzo cenne zwycięstwo, bo inauguracja sezonu zawsze wiąże się z dużymi emocjami. Dodatkowo graliśmy przed własną publicznością i chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Początek był nerwowy, ale potem pokazaliśmy, na co nas stać. To dobry zwiastun na cały nadchodzący sezon – mówi trener, Piotr Bakun.

W drużynie Dziki Warszawa punktowali: Piotr Pamuła - 21 pkt. - Karol Dębski - 14 pkt. 9 zb. -Patryk Gospodarek - 14 pkt. 5 zb. - Krystian Koźluk - 10 pkt. - Grzegorz Grochowski - 8 pkt. 9zb. 6 as. - Jan Piliszczuk 8 pkt. - Patryk Nowerski - 7 pkt.
Ze względu na obostrzenia epidemiczne do hali mogło wejść jedynie pierwszych 299 kibiców, na których czekały liczne niespodzianki. W przerwie meczu odbył się pokaz wsadów STR8Dunk Show, którego gwiazdą był jeden z najlepszych dunkerów na świecie - Piotr „Grabo” Grabowski.