Czarni - Dziki // Zapowiedź meczu

01/14/2021

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po domowej wygranej z WKK Wrocław, Dziki udadzą się do Słupska na mecz z Czarnymi – aktualnym wiceliderem Suzuki 1 Liga. Słupszczanie jak dotąd nie przegrali spotkania w swojej hali, a w całym sezonie przegrali łącznie tylko trzy spotkania.

Mantas Cesnauskis i jego zawodnicy mają jasno określony cel na ten sezon - awans i powrót do Energa Basket Ligi, w której ostatni raz grali w sezonie 2017/2018.

W WKK ofensywa zespołu przechodziła przez Piotra Niedźwiedzkiego. W Słupsku Dziki będą musiały zatrzymać obwodowy duet Śmigielski-Kordalski, choć nawet to może nie wystarczyć, bo siłą Czarnych jest zaangażowanie w ataku wszystkich zawodników. Pięciu graczy zdobywa co najmniej 10 punktów na mecz. Elementem zaskoczenia może być Jakub Musiał, który dołączył do słupskiego zespołu w tym tygodniu (transfer z ekstraklasowego Śląska Wrocław).

Pierwsze starcie na „Kole” było niezwykle emocjonujące. Dziki prowadziły niemal przez całe spotkanie, lecz ostatecznie musiały uznać wyższość rywali, ulegając 66-73. W naszej drużynie najlepszym punktującym był wtedy Patryk Gospodarek, który zaaplikował rywalom 22 punkty. Czy prowadzone przez Pawła Turkiewicza Dziki będą w stanie zaskoczyć rywali i wywieźć dwa punkty z niezdobytej dotychczas Hali Gryfia? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk

Miejsce: 2

Bilans: 14-3

Dom: 7-0

Wyjazd: 7-3

SKŁAD

Adrian Kordalski, Szymon Długosz, Błażej Kulikowski, Paweł Kopciński, Mikołaj Kurpisz, Miłosz Machała, Jakub Musiał, Hubert Pabian, Damian Pieloch, Patryk Przyborowski, Maciej Rzechtalski, Dawid Słupiński, Przemysław Szczepanek, Piotr Śmigielski

Trenerzy: Mantas Cesnaukis, Łukasz Seweryn

 

Dziki Warszawa

Miejsce: 6

Bilans: 10-7

Dom: 8-2

Wyjazd: 5-2

SKŁAD

Piotr Pamuła, Michał Wojtyński, Mateusz Zozuń, Patryk Nowerski, Paweł Krefft, Krystian Koźluk, Michał Kucharski, Patryk Gospodarek, Grzegorz Grochowski, Damian Tokarski, Karol Dębski, Marcin Marchoff, Jan Piliszczuk.

Trenerzy: Paweł Turkiewicz, Rafał Piesio, Paweł Krótki, Agnieszka Kiełpińska

Termin meczu: sobota, 20 stycznia, g.18:00