Zacięte spotkanie w Słupsku

01/19/2021

Mówiliśmy, że będą emocje? No i były. Może koszykarsko nie było to najbardziej efektowne widowisko, ale czasem tak się zdarza, gdy na parkiecie spotkają się dwie bardzo zdeterminowane ekipy.
Pierwsza połowa zakończyła się wyjątkowo niskim wynikiem - do przerwy gospodarze prowadzili 25 do 23. W trzeciej kwarcie udało nam się przechylić szalę delikatnie na naszą korzyść, a połowie czwartej nasze prowadzenie doszło nawet sześciu punktów. Ale słupszczanie nie zamierzali się poddać. Po celnych trójkach Musiała i Śmigielskiego odrobili stratę i wyszli na prowadzenie. Dziki próbowały gonić i za sprawą celnych rzutów z dystansu Michała Wojtyńskiego prawie się to udało. Ale niestety, gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, a spotkanie zakończyło się wynikiem 65 do 62. Na pewno nie bez wpływu na końcowy wynik była dość groźnie wyglądająca kontuzja Piotra Pamuły w końcówce 4 kwarty. O stanie zdrowia Piotrka poinformujemy po wykonaniu niezbędnych badań.
Cieszy wygrana walka na tablicach (48 do 41) i fakt, że drugi już raz nawiązaliśmy równorzędną walkę z mocną ekipą Czarnych. Ale zbiórki, czy oceny za styl nie wygrywają spotkań...
 
W Dzikach punktowali:
- Patryk Gospodarek 14 pkt.
- Karol Dębski 11 pkt. 6 zb.
- Michał Wojtyński 10 pkt.
- Piotr Pamuła 9 pkt.
- Grzegorz Grochowski 6 pkt.
- Krystian Koźluk 4 pkt. 6 zb.
- Marcin Marchoff 3 pkt.
- Paweł Krefft 3 pkt.
- Patryk Nowerski 2 pkt. 8 zb.
Teraz szybka regeneracja, bo już w najbliższą środę zagramy w derbach Mazowsza z idącym jak burza zespołem z Pruszkowa.